Stres jest jednym z najczęstszych problemów, z którymi boryka się dzisiaj wiele osób

ŻYJ ŚWIADOMIE

Stres jest jednym z najczęstszych problemów, z którymi boryka się dzisiaj wiele osób. Może on mieć różne przyczyny i objawy, a jego wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie może być bardzo poważny. Dlatego warto zastanowić się, jakie są przyczyny stresu oraz jakie konsekwencje może mieć dla naszego organizmu.

Jedną z głównych przyczyn stresu jest tłumienie emocji. Często zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wyrazić swoich emocji w sposób naturalny, nie akceptujemy tego, że mamy w sobie emocje. To nie nasza wina, dostaliśmy dzieciństwie taki program, że emocje są złe. Jestem pewna, że nie raz słyszałeś zdanie typu: „nie płacz, przecież nic się nie stało”, „przestani już się smucić, bo mamusi będzie przykro” itp. Z czasem, te niesłyszane i niewyrażone emocje stają się źródłem stresu, co z kolei może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Stres może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Powoduje on wiele objawów, takich jak bóle głowy, bezsenność czy problemy z koncentracją. Stres może również prowadzić do poważniejszych chorób, takich jak choroby serca czy choroby autoimmunologiczne.

Długotrwały stres może również prowadzić do problemów z trawieniem. W momencie stresu, nasz organizm kieruje krew do mózgu i mięśni, co prowadzi do spowolnienia procesów trawienia. Jeśli stres trwa długo, może to prowadzić do poważnych problemów żołądkowych i jelitowych.

Nie wszyscy wiedzą ale stres powoduje też zmniejszenie libido – ciągłe napięcie może wpłynąć na naszą ochotę na seks, co może prowadzić do wyzwań w życiu seksualnym i relacjach.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie ze stresem jest uwolnienie emocji. Kiedy uwalniamy nagromadzone napięcie i stres, przynosi to ulgę całemu naszemu organizmowi.

Pracując na sesjach Techniką Uwalniania Davida R. Hawkinsa w bardzo skuteczny sposób namierzamy przyczynę stresu, a następnie ją uwalniamy. Efekty są odczuwalne bardzo szybko.

Podsumowując, stres jest wynikiem tłumienia emocji, a uwolnienie emocji może pomóc nam pozbyć się źródła stresu. Dlatego warto starać się akceptować swoje emocje i nie przetrzymywać ich w sobie. Dzięki temu możemy zredukować nasze dolegliwości stresowe i poprawić nasze zdrowie i samopoczucie.

Udostępnij wpis:

Ostatnie wpisy